среда, 13 мая 2020 г.

Банки почали нав'язувати додаткові послуги

Всі вже чули про те, що при отриманні кредиту на машину або квартиру банки вимагають страхувати об'єкт застави саме в тій страховій компанії, з якою у них є договір і де ціна чомусь вище на 50% від ринку. Однак сьогодні банки стали ще винахідливішим і вимагають покупки додаткових послуг навіть при оплаті комунальних платежів або при видачі грошових переказів у валюті.
 
Воно зрозуміло, що в період кризи, коли більшість банків перестало кредитувати і отримувати відсотки за кредит, а валютообмінні операції пішли на вулицю до міняйл, банкіри стали шукати нові способи компенсувати свої збитки.

Недовго думаючи, банкіри вирішили, що людям можна нав'язувати непотрібні види страхування, за ризиками які практично ніколи не настануть і брати за це комісію, яка, на їхню думку, повинна збільшити їх прибуток. В цілому ідея хороша, але не зрозуміло, чому приходячи в банк, пропонують дисконтні картки, купони, страховку, ВІП пакети та іншу нісенітницю замість того, щоб просто обслуговувати?

Непотрібні послуги можуть нав'язуватись при:

1. Комунальних та інших платежах.
Багато мешканців віддають перевагу робити комунальні платежі через банк, ходять до відділення одного банку. І, якщо в черговий раз у вас попросять паспорт, щоб його ксерокопіруювати: запитайте - навіщо це треба? Можливо отримаєте відповідь, що банк хоче застрахувати вас від нещасного випадку, і що це треба для укладення договору страхування... Сміливо відмовляйтесь від подальших послуг цього банку.

2. Отримання переказів.
Необхідно отримати переказ на деяку суму, всього 1500 доларів. І ось в одному з банків агентів, було сказано, що якщо необхідно отримати гроші в доларах, то повинні оформити у них страховку квартири і машини! Ніякі доводи про те, що ніхто нічого не винен, не подіяли, і це був банк з іноземними інвестиціями! В іншому банку, в якому немає іноземних інвестицій, але там побачивши суму переказу, сказали, що для отримання доларів треба оформити ВІП пакет банку, ціною в якихось 4000 гривень. При цьому даний ВІП пакет був абсолютно даремний і не ніс ніякого смислового навантаження.

3. Оренда сейфів та інше.
При оренді сейфу в одному з банків України, за продовження договору, вимагали оформити якусь дорогу карту з великою сумою оплати за користування нею протягом року.

І таких історій маса...

Якщо вам нав'язали страховку в банку, на наступний день берете договір і їдете в страхову компанію. У вас є 14 днів, щоб відмовитися від послуги. Ось пишіть заяву, на те, що ви відмовляєтеся від договору і вимагаєте повернути гроші на рахунок. Якщо вам відмовлять у цьому, то з письмовою відповіддю можна звернутися в комісію Держфінпослуг або в НБУ.

Теж стосується і ВІП пакетів і дорогих карткових продуктів, нав'язаний пакет завжди можна здати назад в банк, а потрібну вам послугу залишити.

Більш того, якщо у вашому банку, вам почали нав'язувати страховку і додаткові послуги, то знайте, що швидше за все в банку проблеми і він може почати затримувати депозити. Саме те, що банк починає займатися страховками замість банківських операцій перша ознака того, що справи у банку погані.

Комментариев нет:

Отправить комментарий