вторник, 12 мая 2020 г.

Zamieszanie sutków

Zamieszanie sutków


W pierwszych trzech tygodniach życia dziecko zapamięta cechy piersi matki, kształt sutka. Nauczy się ssać, pozna smak mleka matki. W tym okresie podawanie butelki lub smoczka może być mylące, ponieważ ich ssanie różni się od ssania piersi.

Ssanie smoczka, silikonowej osłony lub smoczka nie oznacza szerokiego otwarcia jamy ustnej, język pozostaje za dolną dziąsłem, ssanie jest bardziej energiczne. Ponieważ przepływ mleka ze smoczka jest większy, dziecko może być zmuszone zatrzymać przepływ mleka językiem lub ściskać smoczek ustami, aby się nie utopił.

Inne wady używania smoczka i smoczka to: deformacja twardego podniebienia, zębów i twarzy - ponieważ muszą one dostosowywać się do kształtu smoczka lub smoczka - i zwiększone ryzyko nagłej śmierci.

Dziecko karmione piersią po nauce smoczka będzie miało wiele trudności z odciąganiem mleka:

nie otwieraj szeroko ust i chwyć czubek sutka
nie trzyma sutka w ustach
blokuje przepływ mleka językiem
mleko nie jest skutecznie usuwane z powodu nieprawidłowego zamocowania
stymulacja sutka z rolą w produkcji mleka matki jest niewystarczająca
dziecko jest wzburzone, niezdolne do odciągnięcia wystarczającej ilości mleka
Nieprawidłowy chwyt powoduje pęknięcia w piersi.
Z czasem problemy te mogą prowadzić do skurczów, powodując bolesność karmienia piersią dla matki, a następnie do zmniejszenia ilości mleka matki, ponieważ nie jest ono całkowicie wyekstrahowane, piersi nie są opróżniane, a produkcja stopniowo maleje.

Aby uniknąć tych problemów, zaleca się unikanie używania smoczków, silikonowych smoczków i smoczków w pierwszych dniach życia, zwłaszcza karmienia butelką na oddziale położniczym. Jeśli naprawdę konieczne jest karmienie dziecka inaczej niż piersią, preferowane jest karmienie łyżeczką lub strzykawką lub, gdy ilość mleka w posiłku jest wyższa, podawanie z kubkiem. Przydatnym urządzeniem w niektórych sytuacjach jest „wspomaganie laktacji”, butelka bez smoczka, w której umieszczana jest rurka zgłębnika, a drugi koniec wkłada się do ust dziecka, gdy ssie on piersi matki (jeśli karmienie piersią nie jest wystarczający).

Jeśli butelki są nadal używane, preferowane są smoczki silikonowe, które są twardsze. Podstawa powinna być szeroka, trzon długi, a otwór umożliwiać tylko powolny przepływ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий