вторник, 12 мая 2020 г.

Leki do karmienia piersią


Leki do karmienia piersią

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby matka była obecna w życiu dziecka w jak największym stopniu w pierwszych latach życia i najlepiej karmiła go piersią w jak największym stopniu. Ale równie ważne jest, aby matka była zdrowa, nie ignorowała swoich problemów medycznych, odkładała ich rozwiązywanie, ponieważ karmi piersią. Najważniejsze jest to, że matka jest zdrowa, aby mogła optymalnie dbać o dziecko.

Często podczas karmienia piersią u matki mogą wystąpić różne schorzenia, które uniemożliwiają jej uzyskanie najlepszej formy.

Za każdym razem matka powinna skonsultować się z lekarzem w sprawie stanu, w którym cierpi - lekarzem rodzinnym lub specjalistą - w zależności od ciężkości. On zaleci leczenie. Kiedy lekarz zostanie poinformowany, że matka karmi piersią, często może zalecić odstawienie od piersi, co wcale nie jest konieczne. Niestety wielu lekarzy nie zna zgodności niektórych badań lub zabiegów podczas karmienia piersią, ponieważ na studiach i w rezydencji te przedmioty nie są badane. Rolą lekarza jest dbanie o zdrowie matki i, niestety, nie ma ceny za karmienie piersią, dlatego zbyt łatwo zaleca się przerywanie karmienia piersią na różne okresy, a nawet odstawianie od piersi, niezależnie od wieku dziecka.

Jednak lekarze powinni również wziąć pod uwagę wpływ na dziecko: przerwa w karmieniu piersią na kilka godzin oznacza, że ​​matka będzie doić, aby nie zatkać piersi, dziecko otrzyma mleko w proszku, którego nie wiemy, jak tolerować, będzie być oferowane z butelką, co może prowadzić do zmian w ssaniu. Wszystko to w warunkach chorej matki może stanowić znacznie większe ryzyko niż karmienie piersią podczas leczenia.

Słyszałem o matce, która odsadziła 3-miesięczne dziecko do leczenia kroplami do oczu z antybiotykami, zaleciła odsadzenie od antybiotyków lub inne zwykłe metody leczenia.

To nie jest konieczne!

W większości ulotek o lekach, w części „Ciąża i karmienie piersią” zaleca się wysłuchanie porady lekarza, ale lekarz nie wie, jaką radę udzielić. Aby mieć absolutną pewność, że nie zaszkodzi to dziecku, woli nie ryzykować i zalecić przerwanie karmienia piersią. Firmy farmaceutyczne nie mogą przeprowadzać testów na kobietach w ciąży, kobietach karmiących piersią i małych dzieci, a bez testów lek nie może być uznany za bezpieczny w tych kategoriach.

Leki przenikają w niewielkich ilościach do mleka matki, najczęściej nawet w niewykrywalnych ilościach. Przenikanie leków do mleka zależy od wielu czynników, takich jak masa cząsteczkowa, rozpuszczalność tłuszczu, okres półtrwania i wiele innych, trudnych do dokładnego obliczenia. Wiele zależy również od drogi podania leku: jeśli jest to leczenie miejscowe, ilość osiągnięta w mleku jest bardzo mała, jeśli jest to lek podawany doustnie, tj. Połykany, dawka krwi jest wyższa, a następnie najwyższa dawka gdy leczenie jest wykonywane przez wstrzyknięcie, domięśniowo lub szczególnie dożylnie.

Istnieje jednak kilka stron, które dostarczają informacji o wpływie każdego leku na karmienie piersią. Witryny te są oparte na różnych informacjach medycznych, takich jak badania, które obliczają dawkę leku w mleku i krwi dziecka po podaniu dawki matce. Istnieją sytuacje, w których lek jest dozwolony u dzieci, a następnie jego podanie matce nie może być niebezpieczne. Biorąc pod uwagę, że wcześniakowi o wadze zaledwie kilkuset gramów można podawać antybiotyki, leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwarytmiczne i wiele innych grup leków, które pomogą mu przetrwać, nie powinniśmy obawiać się tych leków podawanych matce.

Dlatego podczas karmienia piersią dozwolone są najczęściej stosowane leki na przeziębienia, infekcje i łagodne zaburzenia trawienia. Ale najlepiej jest skorzystać z pomocy konsultanta laktacyjnego, aby potwierdzić możliwość wykonania zabiegu podczas karmienia piersią. Możesz to zrobić nawet w gabinecie lekarskim, który zaleca to leczenie, ponieważ w ten sposób lekarz dowiaduje się, że istnieją specjaliści w tej dziedzinie, którzy mogą sprawdzić zgodność z karmieniem piersią, a jeśli jakikolwiek lek stanowi niewielkie ryzyko, lekarz zaleci mniej niebezpieczne alternatywy.

W praktyce, gdy konieczne jest leczenie zalecane przez lekarza, sprawdź zgodność substancji czynnej (nazwa zapisana bezpośrednio pod główną nazwą na pudełku, która jest nazwą handlową; na przykład paracetamol jest substancją czynną w Panadolu, Eferalganu, Paracetamolu…) z karmienie piersią.

Комментариев нет:

Отправить комментарий