воскресенье, 6 марта 2016 г.

Як правильно вибрати УЗД апарат


У даній статті ми розглянемо проблеми, які хвилюють фахівців, що бажають придбати УЗД сканер: технічні характеристики апарата, його стан, ціна, продавець, спосіб оплати, виробник. Все перераховане вкрай важливо.

З ЧОГО СЛІД ПОЧАТИ ВИБІР?

Отже, якщо ви вирішили купити УЗД-апарат – не поспішайте, оцініть свої вимоги до купуючого продукту по таких п'яти пунктів (у разі, якщо ви купуєте для державної установи за тендером, то перші чотири пункти можна пропустити):

1. НОВЕ / НЕ НОВЕ ОБЛАДНАННЯ.
Вам потрібно виключно нове обладнання, або ви можете розглянути можливість покупки не нового (поновленого чи демонстраційного) обладнання?

Не нове обладнання може бути трьох видів:

-         Демонстраційне обладнання – апарати, які продавці представляють на виставках або апробаціях (найчастіше складно визначити, скільки воно використовувалося). На такі апарати дається повна або часткова гарантія.

-         Просто вживане обладнання. Як правило, воно продається без гарантії. Історію таких приладів можна визначити тільки за серійним номером.

-         Відновлені сканери. Корпус апарату фарбують або повністю змінюють, оновлюють програмне забезпечення, надають новий або відновлений до стану нових датчиків. Деталі з вичерпаним терміном використання або з певним відсотком зносу замінюються на нові (відсоток зносу визначається тим, хто виробляє відновлене обладнання). На такі апарати діє гарантія. Таким чином, ми отримуємо майже новий сканер, на відміну від колишнього у вживанні або демонстраційного апарату.

1.    КАНАЛ НАДХОДЖЕННЯ АПАРАТУ УЗД НА РИНОК

-         Офіційний (це єдиний можливий варіант для державних клінік). Великим плюсом тут є наявність офіційного сервісу і телефонної лінії технічної підтримки, де вам допоможуть вирішити всі проблеми.

-         «Сірий». В цьому випадку вам дадуть документи на апарат, але можуть виникнути складнощі з гарантійним обслуговуванням, сервісом, навчанням.

-         «Чорний» (так званий спосіб покупки «у валізі») – цим шляхом імпортують датчики, портативні сканери. У цьому випадку ви не захищені ні від яких ризиків в експлуатації апарату.

- Самостійна покупка і транспортування апарата з-за меж України. Також можна вдатися до послуг сторонніх організацій.

2.     НЕОБХІДНИЙ ТЕРМІН ВИКОРИСТАННЯ СКАНЕРА.

-         Тимчасовий: ви використовуєте апарат протягом якогось терміну, а потім перепродуєте

-         Оренда: у вас є власний сканер, але протягом якогось часу їм неможливо користуватися, наприклад, він в ремонті

-         Постійне використання: ви збираєтеся користуватися обладнанням до тих пір, поки воно не застаріє чи не вийде з ладу.
3.     СПОСІБ ОПЛАТИ УСТАТКУВАННЯ.

-         Ви оплачуєте відразу повну вартість устаткування, в цьому випадку ви можете отримати від продавця більш низьку ціну.
-         Ви купуєте в розстрочку. На жаль, в даний час все менше продавців готові надавати розстрочку.
-  Ви купуєте обладнання в лізинг. Відмінний варіант, якщо Ви не володієте відразу потрібної суми.

4.     КОНФІГУРАЦІЯ СКАНЕРА.

-         Апарати можуть розрізнятися по мобільності: умовно мобільний, мобільний, стаціонарний, що трансформується.
-         Чорно-білий (без доплера) або кольоровий сканер (з доплером).
-         Програмне забезпечення і кількість датчиків (з цих питань необхідно проконсультуватися з працюючим у вашій організації УЗД-спеціалістом).

ВИБІР ВИРОБНИКА І МОДЕЛІ СКАНЕРА

Рекомендується слідувати двом простим правилам:

1. Не купуйте сканер, який ви ніколи не бачили і яким ніколи не користувалися (на виставках або апробаціях). Отримайте рекомендації експертів або знайомих фахівців. Краще витратити велику суму, ніж потім пошкодуєте про покупку.
Ви не зможете повернути виробникові придбаний сканер в разі, якщо вас не влаштовують якісь характеристики. Справа в тому, що медичне обладнання не підлягає поверненню.

2. Більш дороге обладнання не завжди краще.

КОРОТКИЙ ОГЛЯД ФІРМ-ВИРОБНИКІВ УЗД-ТЕХНІКИ

Лідери ринку: General Electric, Toshiba, Philips, Siemens, Hitachi Aloka. Продукція цих компаній якісна і давно зарекомендувала себе. Тому, якщо вам не потрібно економити, краще в першу чергу звертати увагу на сканери цих фірм.

Всі інші апарати можна умовно віднести до трьох груп за рівнем довіри до країни-виробника:
-         Заводи в Японії, США, Європі (Італія, Данія, Канада, Франція тощо).
-         Заводи в країнах, таких, як Корея, Індія, Ізраїль і т. д.
-         Заводи в Китаї.

Дуже важливо звертати увагу не тільки на те, в якій країні збирається УЗД сканер, але і (що більш важливо), в якій країні виробляються всі його комплектуючі, особливо датчики.
ВИБІР ПОСТАЧАЛЬНИКА ОБЛАДНАННЯ

Постачальників можна віднести до таких груп:

-         Виробники УЗД-техніки. Якщо виробники знаходяться в Україні, то вони можуть або самостійно поширювати свою продукцію, або через мережу дилерів, які забезпечують сервіс та рекламу продукції. За забезпечення ремонту та інформаційної діяльності іноземних виробників відповідають ексклюзивні дистриб'ютори або представництва.

-         Представництва компаній-виробників можуть виконувати наступні функції: інформаційна підтримка продукції, сервісні бази (або у вигляді самостійних організацій, або на базі дилерів і дистриб'юторів). Через них здійснюються офіційні постачання, при цьому самі вони техніку не продають.

-         Ексклюзивні дистриб'ютори – це організації, які уклали з виробником договір про те, що ніхто, крім них, не має права ввозити товар на територію України. На них покладаються функції представництва, а також вони зобов'язані забезпечувати ремонт апаратури. Ексклюзивні дистриб'ютори можуть продавати техніку безпосередньо або через мережу дилерів.

-         Офіційні дистриб'ютори мають право імпортувати продукцію, не володіють усіма правами представництва, але часто мають свою сервісну базу. Вони також здійснюють або прямі продажі, або через дилерів. Постачають техніку по всій території України.

-         Авторизовані дистриб'ютори. Їх основна відмінність від офіційних дистриб'юторів у тому, що вони займаються постачанням обладнання тільки на закріпленій за ними території України.

-         Дилери. Їх основна мета – це прямі продажі УЗД-техніки споживачам, найбільші мають свої сервісні бази.

-         Споживачі – це організації, що купують УЗД-апаратуру для своїх потреб.

Всі вищевказані організації відносяться до офіційного ринку.

-         «Сірі» дилери імпортують апаратуру в Україну в обхід офіційних шляхів поставок. Теоретично вони забезпечують інформаційну підтримку та сервісне обслуговування обладнання. У цьому випадку апаратура піддається перевірці на митниці, і всі документи є справжніми.
-         «Чорні» дилери ввозять техніку без митного очищення. Бухгалтерські документи або відсутні, або є підробленими.
Одна організація може поєднувати в собі кілька різних функцій. Наприклад, ексклюзивний дистриб'ютор компанії може бути чорним дилером для іншого, або авторизований дистриб'ютор марки може її ж і ввозити «сірим» шляхом. Така організація порушує домовленості зі своїм основним клієнтом і може бути позбавлена статусу.

Комментариев нет:

Отправка комментария