вторник, 12 мая 2020 г.

Mleczna perła


Mleczna perła


Zablokowanie przewodu mlecznego może być spowodowane przez mleczną perłę. Jest to stała przeszkoda na szczycie kanału, z której mleko wypływa z piersi. Na zewnątrz jest mała biała kropka, jak wiązka igieł. Jest to o wiele bardziej oczywiste po ssaniu.

Jeśli jednak matka odczuwa wszystkie objawy zablokowanego kanału, tj. Twardy obszar w piersi, rozmiar śliwki lub większy, zwykle w obszarze odpowiadającym mlecznej perle. Ssanie jest bolesne, podczas gdy dziecko ciągnie się za pierś, matka odczuwa ostry ból, niczym żądło, w kierunku wnętrza piersi.

Mleczną perłę można rozwiązać stosunkowo łatwo, z odrobiną odwagi ze strony matki. Po wyssaniu, gdy perła jest bardziej oczywista, matka powinna delikatnie nakłuć ją sterylną igłą (kup strzykawkę i użyj dołączonej igły). Żądło powinno przełamać cienką warstwę skóry utworzoną na sutku, która pokrywa kanał mleczny. Jeśli żądło jest zbyt bolesne lub krwawiące, prawdopodobnie najprawdopodobniej ukąsiło. Ważne jest, aby natychmiast po użądleniu dziecko znalazło się na piersi, i powinieneś natychmiast poczuć mięknięcie piersi, zniknięcie twardego obszaru. Ból może utrzymywać się przez kolejne 1-2 dni, ale będzie mniej intensywny.

Jeśli matka doi piersi, a nie pozwoli dziecku ssać, zauważy, że biała, gęsta substancja wydostanie się z kanału zablokowana mleczną perłą. Jest to skoagulowane mleko, które blokuje ten kanał.

Przyczyna tych pereł mleka nie jest znana. Zwykle występują u matek, których mleko jest bogate w tłuszcz. Kto raz stworzy perłę mleka, można powtórzyć manifestację, ale w kolejnych odcinkach będzie wiedział, jak szybciej i łatwiej zarządzać sytuacją.

Matki, które często wytwarzają mleczne perły, mogą poddać się leczeniu lecytyną, która ma na celu „rozrzedzenie” mleka, a tym samym zmniejszenie częstotliwości takich epizodów. Leczenie odbywa się za pomocą 3 g lecytyny dziennie przez dwa tygodnie, nie wpływa to w żaden sposób na dziecko. Można to powtarzać za każdym razem, gdy matka robi perłę mleka.

Комментариев нет:

Отправить комментарий