пятница, 5 июля 2019 г.

5 ХВОРОБ ПО ЯЗИКУ


У нормі він має бути симетричним, рівним, вологим, блідо-рожевого кольору,із прозорим нальотом. Варто насторожитися, якщо:

1. Язик покритий нальотом
Можливі неполадки в організмі: хвороби шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчного міхура.
На язику виразно помітний наліт білого, біло-сірого або жовто-коричневого відтінку? Турбує кислий, металевий або гіркий присмак у роті? Можливо, щось не так з твоїм шлунком, кишечником, печінкою або жовчним міхуром. Було б непогано звернутися до гастроентеролога.

2. Сирнистий «осад»
Можливі неполадки в організмі: кандидоз ротоглотки
Це захворювання може виникати у людей з ослабленою імунною системою, найчастіше - після прийому антибіотиків або тяжких інфекцій. При цьому язик, внутрішня поверхня щік, піднебінні дужки покриваються білим сирнистим нальотом, який легко знімається, уражені ділянки чергуються з нормальними.

3. Язик яскравого малинового кольору
Можливі неполадки в організмі: анемія
Колір твоєї мови надмірно яскравий, з малиновим відтінком? Присутня нерівність поверхні язика - так званий «географічний язик»? Це непрямі ознаки анемії. Не виключено, що твоєму організму не вистачає життєво важливого вітаміну B12 або, наприклад, фолієвої кислоти, яка налагоджує кровообіг в твоєму тілі і помітно знижує ризик виникнення інфаркту. Проконсультуйся з терапевтом або гематологом.

4. Асиметрічність
Можливі неполадки в організмі: інсульт
При ряді гострих порушень мозкового кровообігу висунутий язик відхиляється в яку-небудь сторону від серединної лінії. Як правило, це супроводжується порушенням мови, а також втратою або обмеженням рухливості в руці та / або нозі. Важливо пам'ятати, що невелике відхилення язика від середньої лінії (девіація) зустрічається і у деяких абсолютно здорових людей - це їхня особливість з народження. Однак якщо з тобою чи з твоїми близькими раніше нічого подібного не траплялося, негайно викликай швидку.

5. Язик збільшився в розмірах
Можливі неполадки в організмі: амілоїдоз
При цьому рідкісному захворюванні язик стає настільки великим, що навіть може ускладнювати жування або ковтання. Поразка саме язику при амілоїдозі має другорядне значення. Набагато страшніше те, що амілоїдоз вражає внутрішні органи - нирки, кишечник, печінку чи серце.

Комментариев нет:

Отправить комментарий