пятница, 5 июля 2019 г.

ВТРАТИВ ЗУБ – НЕ БІДА?


Протезування зубних рядів різними конструкціями зубних протезів, є одним з найскладніших і відповідальніших етапів у відновленні жувальної ефективності і естетичної реконструкції зубо-щелепної системи. Планування і діагностика - це не відокремлювані етапи в отриманні кінцевого результату. Діагностичні відбитки, фото фіксація первинної ситуації, воскове моделювання майбутньої конструкції, розшифровка панорамного знімка, оцінка твердих і м'яких тканин порожнини рота, стан скронево-нижньощелепного суглоба, дозволяють лікареві і зубному технікові спланувати і погоджувати конструкцію зубних протезів, які довгі роки радуватимуть ваш шлунок якісно пережованою їжею, а оточення красою природної посмішки.

Багато пацієнтів, при втраті одного зуба, не говорячи про втрату декількох і навіть цілих груп зубів, не квапляться звертатися до стоматолога! Думають вони при цьому приблизно так: "Ну і що, що одного немає. Його не видно, і інші зуби справляються з пережовуванням. І без нього не погано!" Але, коли відсутній один зуб, та ще й жувальний, у результаті зуб на який раніше жував зуб, що відсутній (зуб-антогоніст), тепер відпочиває, і у результаті зубо-щелепна система втрачає двох бійців! А час йде, природа не терпить порожнечі, стараючись всіляко її заповнити. У результаті, зуби з боків дефекту починають нахилятися у бік відсутнього зуба. Зуб-антогоніст висувається також у бік дефекту, відбуваються зубо-щелепні деформації. У бій по пережовуванню їжі автоматично включаються інші зуби, які частенько не призначені для жування. Вони несуть колосальні перевантаження, відбуваючи за інших - починають передчасно стиратися, з'являються сколи емалі і пломб, і коли організм втомлюється компенсувати ці перевантаження, в літньому віці, з'являється рухливість зубів, яка призводить до появи патологічних карманів. Зуби розхитуються і ми їх втрачаємо. До цього всього можуть приєднатися проблеми із скронево-нижньо-щелепним суглобом, який разом з жувальною мускулатурою, приводить в рух нижню щелепу. Це приклад наслідків втрати одного зуба, розтягнутий в часі. Відповідно, при втраті більше одного зуба, і груп зубів, все відбувається набагато швидше і з серйознішими наслідками, які і доводиться виправляти лікареві стоматологу! 
А ось якими видами конструкцій розв'язати цю проблему - будь то імлантація з подальшим протезуванням на імплантах, або виготовлення мостовидних протезів, або протезування знімними конструкціями - про показання і рекомендації у кожному конкретному випадку, Вам розповість досвідчений стоматолог-ортопед. Також, Ваш стоматолог, залежно від конкретного випадку, запропонує матеріали з яких можуть бути виготовлені коронки, імланти і знімні конструкції. Це можуть бути метало-керамыка, або безметаловы коронки, які через відсутність металевого каркаса дають можливість виготовити максимально естетичні і природні по своєму перенесенню кольорів протези. Також, у разі алергій на різні матеріали, можуть застосовуватися гіпоалергенні сплави золота.
ВИРІШУЙТЕ проблеми вчасно! Це допоможе зберегти ваше здоров'я і гроші.

Комментариев нет:

Отправить комментарий