пятница, 5 июля 2019 г.

8 МІФІВ ПРО АЛЕРГІЮ


МІФ 1. Харчова алергія зустрічається дуже часто.

Факт.
Хоча 25% людей вважають, що у них є алергічна реакція на певні продукти, клінічні дослідження показують, що лише 6% дітей і 2% дорослих людей мають харчову алергію. Справжня харчова алергія - це реакція імунної системи. Найчастіше ми просто не сприймаємо якісь продукти, але імунна система тут ні до чого.

МІФ 2. Більшість алергиків реагують на полуницю та помідори.

Факт. Алергія може бути на будь-який продукт, більшість реакцій провокують арахіс, молоко, яйця, соя, горіхи, пшениця, риба і морські тварини. Ці 8 продуктів є причиною 90% алергічних реакцій.

МІФ 3. Деякі люди дають алергічну реакцію на цукор.

Факт.
Реакцію організму є харчовою алергією в тому випадку, коли імунна система передбачає, що білок в даному продукті є «чужорідним» і починає проти нього боротися. Цього ніколи не відбувається ні з цукром (у ньому просто нема білка), ні з жирами.
МІФ 4. У дорослих людей алергія на молоко - звичайна справа.

Факт
. Алергія на молоко дуже поширена у дітей, а не у дорослих. Однак більшість дітей переростають цю проблему до 2-3 років. Дорослі люди можуть відчувати схожі на алергічну реакцію симптоми, але проблема не в алергії, а в непереносимості лактози, яка часто зустрічається у дорослих. Це не справжня алергія. При непереносимості лактози можуть бути судоми, нудота, гази і діарея.

МІФ 5. Харчова алергія робить людей гіперактивними.
Факт. Найбільш поширені симптоми харчової алергії - кропив'янка, набряк, свербіж або поколювання в роті, металевий присмак у роті, кашель, проблеми з диханням або хрипи, набряки горла, діарея і блювота. Людина може також відчувати занепокоєння, що трапиться щось погане, може збліднути через знижений тиск або втратити свідомість. Найбільш поширені хронічні хвороби, пов'язані з харчовими алергіями, проявляються у вигляді сильної екземи та астми.
МІФ 6. Дуже поширена алергія на харчові барвники.
Факт. Натуральні продукти викликають більшість алергічних реакцій. Існують окремі дослідження, які аналізували добавки і показали, у деяких людей виникають алергічні реакції на окремі харчові добавки, типу тартразину, аспартаму та ін.
МІФ 7. Харчова алергія або на все життя, або людина її переросте.
Факт. Не дивлячись на те, що більшість дітей зазвичай переростають алергію на молоко, яйця, соєві продукти і пшеницю, залишаються ті, хто живе з алергією довго. Однак люди дуже рідко переростають алергію на арахіс, горіхи, рибу і морських тварин.
МІФ 8. Харчова алергія не є небезпечною.
Факт. Харчова алергія може призвести до фатального результату у випадку, якщо настає анафілактичний шок. Ця реакція блокує шляхи, по яких повітря надходить в легені і людині стає дуже важко дихати. Засіб першої допомоги в таких ситуаціях називається адреналін, і він може врятувати життя. Якщо у Вас або Вашої дитини є важка форма алергії, вам потрібно завжди мати з собою спеціальний набір для екстреної допомоги.

Комментариев нет:

Отправить комментарий