пятница, 10 января 2020 г.

Go, vegan, go. Суб’єктивні замітки


Усе, що ви собі понауявляли, але начебто соромилися випробувативам підтвердить чи спростує нова адептка веганства, що вже протягом триместру ретельно вивчає цю темуОтже,10 фактів про веганствосонячний привіт оповіданню "Під сузір’ям селери".

1. Розрізняйте веганство і сироїдство.

Веганство — це відмова від продуктів експлуатації тварин (іноді й комах). Термін "сироїдство"самоочевиднийпричому воно не обов’язково відкидає тваринні продукти.

Сироїдство на разі погано досліджене  користь же веганства доведеноМені невідомо адекватних (тобто досить тривалих і якіснихдослідженьякі б обґрунтовували користь сироїдстваНатомість, користь веганства переконливо доводить «Китайське дослідження» Коліна Кемпбелла – одна з найавторитетніших і найбільш цитованих книг. Проаналізувавши дієту та ефект, який вона справляє на здоров’я, серед мешканців 66 округів Китаю впродовж понад 20 років, він доходить висновку, що оптимальне людське харчування – це цільна рослинна їжа. Причому цей висновок — це результат не тільки велетенської китайської програми, але й своєрідний підсумок усієї 40-річної практики медико-біологічних досліджень Кемпбелла, одного з найвпливовіших сучасних фахівців з біохімії.

Це дослідження вважають наймасштабнішим в науці. Примітно, що воно "винесло мозок" не лише запеклим м’ясоїдам всесвіту, але й науковим та медичним колам США. Та це не дивно, адже воно висипає великий мішок каменів на городи мясної, молочної, яєчної індустрій,фармацевтичної промисловості й медицини, котрі зовсім не зацікавлені в тому, щоб ми на взірець атлетів старовинного світу годувалися рослинами.

Зараз згадана книга є моїм аргументом у випадку здивування з боку м’ясоїдівІ цей аргумент, маю зізнатися, діамантовий. Однак якщо ви, прогортавши її, навіть зазирнувши у вказані в ній джерела, ще підкоряєтесь звабливому аромату смаженої плоті — ну тоді Бог з вами, підкоряйтесь. Справді популяцію треба контролювати, адже Земля не гумова.

2. Так, за допомогою правильного харчування дійсно можна убезпечитись від раку та навіть вилікувати його.
Насправді шляхом правильного вибору свого меню можна успішно боротися не тільки з хворобами «цивілізованих і заможних», але й з раком так само. Причиною, яка підштовхнула Кемпбелла започаткувати 27-річну лабораторну програму, послугувало його прагнення виявити механізми утворення раку й зв’язок цього процесу із харчуванням. Задовго до того він узяв участь у національному проекті з роботи з дітьми, котрі зазнавали брак у харчуванні. У межах зазначеного проекту він з’ясував, що в тих філіппінських дітей, котрі дотримувались високобілкової дієти, підвищувалась ймовірність виникнення раку печінки. Подальші студії з цих питань дедалі більше переконали науковця, що стимулювати чи припинити розвиток раку можна, лишень змінюючи рівень уживання білку. Причому він також спостеріг, що саме тваринний білок відіграє вирішальну роль у провокуванні раку.

3. Ні, рахувати калорії, баланс білків/жирів/вуглеводів зовсім не треба.

 На відміну від популярних дієт, які надуживають увагою охочих схуднути або налагодити здоров’я, справжнє здорове харчування зводиться до єдиного правила: цільна рослинна їжа.Ну й звісно, що помірність: залежно від дози одна і та сама речовина може бути і отрутою, і лікарським засобом.
 Живитися ж імітаціями справжньої їжі зовсім не обов’язково. Навіть небажано: моветон. Це те ж саме, що й відмовитися від хутра, придбати штучну шубу, та настільки майстерно підроблену, що екоактивісти не впізнають замінника і врешті-решт обіллють вас фарбою. У цьому сенсі краще буде просто реструктурувати своє харчуванняя, і тоді ми станемо дещо схожими на героїв "Аватара" (ті, що з Пандори), а не «Воллі».
 І це ж не дорого! У перспективі овочами годуватися дешевше, ніж продуктами тваринного походження; люди у всіх куточках світу саме так і чинять, чи то з економічних міркувань, чи то через злидні.

 4. Можна бути й жирним веганом.

 Я знаю людей, що їхній індекс маси тіла значно нижче за нормальний, але вони всеїдні. Так само можна й бути жирним веганом, якщо надуживати смаженими соєвими напівфабрікатами.Що, у кінцевому підсумку, все одно етично, проте не стосовно себе. Швидш за все, ви в такому випадку помрете раніше, ніж могли б. Відтоді, як я стала веганом – а минуло вже 4 місяці, – я не втратила ні кілограму ваги.

 5. Веганство  це не про те, щоб пожити подовше.

 Або не тільки про це. Воно про життя, Всесвіт та й взагалі. Про взаємозв’язок усього та про те,щоб нікому не завдавати шкодиПро волю та рівноправністьПро відсутність експлуатації (вам не до вподоби, что на вас наживається ваш керівникщо податки випаровуються вихлопами з труби фольксвагена посадовця, але ви їсте бройлерних курей і носите шкурки анально вбитих норок? Ммм, відгонить облудою, чи ні?). Веганство – це усвідомленість та про радощі, про мистецтво життяЯкби я тоді не стала веганом, я би так і продовжувала жувати знежирений сир (знежирений просто смачнішеякщо чесно), від мене би вислизнула романтика врожаю,незвідані плоди й нові страви. Мій смак витончився, я чую відтінки ароматів і насолоджуюсь красою їжі. Пурпурний інжир, синяво-червоний свіжовичавлений гранатовий сік і фіолетовий базилік – їхні відтінки глибше за мадженту бездонного нічного неба.

 6. Якщо один веган виявився неадекватним, із цього не випливаєщо всі такі самі, капітане.

Ви ж не вважаєтещо всі люди — виродки, зіткнувшись із окремим неприємним екземпляром.Чи справді вважаєте?
 7. Якщо ви думаєтещо всі darkwave-музиканти — веганищо зумовлює їхню зневіруви навряд чи матимете рацію.
Свідомість тогощо у світі щось відбувається істотно не так, не сприяє стану безхмарного щастяце точноВтім спитайте одного з похмурих людей в метро, що детермінує його чи їїстражданнясеред перелічених причин навряд чи буде названо веганство.
Будьмо чеснимиПро яку би проблему не йшлося, нам усім набридло скиглення й прагнеться конструктив. Гоу веган.

8. Серед веганів забагато «просвітленців».

 Трапляються всілякібо таке життя. Комусь може здатися наївною думка про гармонію із природою та світомЯка там ще гармонія?! — скажуть деякі. — За вікном незабаром розпочнеться доба кіборгів і космічного туризму!
 Ну що на це відповісти! Мабуть, для цих людей реальність "Пятого елемента" була дитячою мрієюІ я їх добре розуміюнам справді бракує таких дорігАле хай тоді м'ясоїдні нештрикають до нас пальцяминазиваючи дивнимипри цьому розуміючи під цим своє психічне здоров’яадже від цієї постапокаліптичної утопії відгонить садомазохізмом. Садомазохізм, звичайно ж, може бути й нормальним явищем, бо норми відносні. Але чому тоді відмова поїдати трупикурячі менструації та дитяче харчування для телят називають релігією?!
 І, звісно, це заохочує почуття власної величі. Коли я почуваюся безпросвітним довбнем, я можу принаймні втішати себе думкоющо якимось бізнесменам життя без тваринних продуктів здається чи не подвигом сили волі  так само, як і для мене виглядає знаком мужності й незалежності розпочати свій бізнестим більше в РосіїПроте насправдіусвідомивши себечастиною безмежно величезного організмуможна відчувати лише смирення, але жодним чином не марнославство чи пиху. Для християн же це ще один спосіб налагодити своє життя у відповідності до Святого Письма, де сказано: "Не вбий"; інші ж замість Біблії мають совість.

 9. Як не дивно, ще Платону із Сократом була очевидною користь веганства.

 Справді немає нічого нового під сонцемУ розмові з Главконом (Платон, "Держава", Книгадруга, 372:d) Сократ своїми фірмовими прямими запитаннями спритно змушує того визнати необхідність здорового харчування для здорового суспільства. На переконання Сократа, у справедливій або справжній державі м’ясо не годиться для їжі — це надмірність. В менюдосконалої країни з-поміж тваринних продуктів згадується лише сир: "Ясна річщо в них буде йсіль, і маслини, й сир, і цибуля-порей, і овочій вони варитимуть яку-небудь сільську юшку. Мидодамо їм і ласощі: смокви, горошок, боби; плоди мирту й букові горіхи вони смажитимуть на вогні й помірно запивати вином. ...пройде їхнє життя в мирі та здоров’ї ідосягнувшищо ймовірно, глибокої старостівідійдутьзаповівши своїм нащадкам такий самий спосіб життя".Натомість, нездорове суспільство потребує лікарів та нових теренів — а отже, неминучі податки на фінансування війська, як майже невідвортні й війни.

10. Людина, яка свідомо відмовилась від тваринних продуктів, навряд чи відхилиться з цього шляху.

 Хіба що за медичними показникамиось Далай-лама вживає мясо, посилаючись на поради лікарів. Я не знаю. Та про лицемірство медицини докладно пише той же Кемпбелл.
Такви дійсно можете сказатищо я ще не досить досвідчена і наївнаЩо три місяці — це ще зовсім не вражаючий терміні все пройде та перетвориться на пил. Ви також можете додати,що все – суєта і томління духа, і ви ж маєте раціюВтім я напишу вам через рік, та й через п’ять років, i все ще буду веганом. 
Адда Альд

Комментариев нет:

Отправить комментарий