пятница, 10 января 2020 г.

Усі дельфінарії – незаконні

Дельфіни Чорноморського басейну занесені до Червоної книги, в якій вони отримали статус рідкісних та вразливих. За законом "Про Червону книгу України", використання цих видів дозволяється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях. В Україні, починаючи з 2008 року діє мораторій на вилов дельфінів. Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 328 від 20 вересня 2011 року "Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів" заборонено вилучення дельфінів з природного середовища існування, окрім випадків збору залишків загиблих дельфінів з науково-дослідною метою.

Однак власники дельфінаріїв виловлюють дельфінів під виглядом передбаченого у законодавстві "спеціального використання". Це наприклад, реабілітація, лікування або дослідження дельфінів. На практиці такі, здавалося б, корисні завдання є лише прикриттям для того, щоб відловити дельфінів для використання у прибуткових шоу. Кожні 7 років, за офіційною статистикою, в дельфінаріях світу помирає половина всіх дельфінів. От і виходить, що дельфінів потрібно знову і знову виловлювати у морі. Дельфіни входять до списків CITES — міжнародної конвенції, що забороняє експорт-імпорт вимираючих видів фауни та флори. Офіційно дельфінів можна купувати у двох країнах — Японії та Мексиці. Вартість одного — $ 100 тис. плюс доставка. На чорному ринку України ціна виловленого з Чорного моря дельфіна — близько $ 25 тис. І хоча це забороняється законодавством, тварин продовжують ловити, немовби для реабілітації, називаючи їх хворими.

З огляду на юридичне підґрунтя, усі дельфінарії працюють незаконно, вони не мають документів та дозволів на утримання дельфінів, при перевірках Державною екологічною інспекцією неодноразово виявлено низку грубих порушень вимог природоохоронного законодавства. Так, відсутні дозволи Міністерства екології та природних ресурсів України на утримання в неволі морських тварин, дозволи Державного комітету ветеринарної медицини. Щоразу при використанні дельфінів у видовищних заходах порушуються вимоги статей 7, 8, 25 закону "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Комментариев нет:

Отправить комментарий