пятница, 10 января 2020 г.

Про залежність від розетки


З приходом зими ми всі відчуваємо брак енергії, це починається з холоду в кімнаті і закінчується холодом у серці.     
    
    Це нормальний природній процес "зимової сплячки" в яку ми поринаємо. Наш організм знижує свою активність разом зі скороченням світлового дня. Але підтримувати себе в енергетичному стані необхідно! Щоб серце не замерзало треба позитивно настроювати свої думки, бути щедрими на теплі слова та робити добрі справи. Також в зимку потребуть уваги наші менші друзі - тваринки. Можна підгодовувати їх на вулиці чи в під'їзді, або взяти до себе жити котика чи собачку і тоді енергії щастя точно буде вдосталь)))


А от з електро теплом складніше - ми залежні від державного постачання тепла, якщо не маємо автономної електростанції. А такі джерела енергії, як вугілля, нафта, газ - є вичерпними на Планеті. Окрім того, на викопні джерела зростає ціна, та їх видобування призводить до кліматичних змін та при спаленні отруюється все живе на планеті. Температура вже піднялась до критичної позначки - всього на 1 градус Цельсія, але в масштабі Планети це призводить до незворотних процесів танення льодовиків - затонення островів та засухи.

    Ну зрозуміло, це все глобальні проблеми, а що можу зробити саме я? По-перше усвідомити, що навіть одна людина є частиною цього процесу і саме з неї починаються зворотні зміни. Пропоную відслідкувати свою залежність від розетки! Так, всі ми залежні від розетки, для цього достатньо згадати момент коли вдома вимикають світло і які всі стають безпомічні: темно, холодно, голодно, ще й телефон розряджається. Зверніть увагу скільки в будинку розеток і їх завжди мало, для цього придумали подовжувачі з двома, трьома і навіть дев'ятьма джерелами!


Порахуйте скільки техніки Ви тримаєте вдома? Яка з них дійсно потрібна, а яка просто в певний період була придбана чи подарована і вже через пів року перестала бути актуальною. Є техніка яка за Вашої відсутності чи просто без потреби увімкнена та безперестанно поглинає енергію.  А скільки це енергії за все життя? То виникає думка, може через мене глобальне потепління і почалось? Ну ми ж не знали, нас не вчили і т.д. Тому давайте замість відмовок та виправдань візьмемо відповідальність за своє життя і просто цінуватимемо ресурси! 

    Цивілізація за 200 років технічного прогресу вижала з Планети все і тепер пора повернутись до реальності та споживати адекватно потребам.

    Що таке свідомий мінімалізм? Найпопулярніша помилка, це думати що економія, для бідних - "я ж не бідний, тому можу не економити". Зараз ми всі бідні, бо щоб відновити ресурси потрібно півтори планети, а їх немає, Планета одна і коли їй це набридне вона нас затопить і створить нову цивілізанецію, як це було з Атлантидою наприклад. Так от, починаємо користуватись лише необхідним, переходити на енергонезалежні прилади та альтернативні джерела енергії такі як енергія сонця, вітру, припливу та багато інших. Якщо кожен знайде для себе альтернативу то спільними зусиллями ми утримаємо кліматичні змінити та доведемо, що кожен з нас вартий життя на Планеті. Якщо
 вимикати всі прилади після використання з розетки, то за рік ваші рахунки на електроенергію зменшаться.


Світодіодні LED лампи використовують стільки ж енергії за місяць як за один день лампи накалювання (тому і коштують дорожче). Раніше лягати спати, корисно та економія шалена!

А якщо готувати страви з мінімальною термічною обробкою, їжа залишатиме свої корисні властивості та ще й економія часу та світла)

P.S: Відмовившись від пакетика в супермаркеті економія 400 грн за рік гарантована Еко-сумки вперед!!!

Нехай замість лампочок в вашому домі світяться серця наповленні добром)

Комментариев нет:

Отправить комментарий