пятница, 10 января 2020 г.

Союз м'ясоїда та вегана

Наскільки гармонійним може бути союз м'ясоїда і Вега? Які підводні камені чекають таку пару?

    Люди завжди шукають, в першу чергу, споріднену душу, і дбають про те, щоб людині поруч було добре і тепло. У мене був досвід стосунків, коли моя друга половинка вживала час від часу м'ясні продукти, і це було важко насамперед для дівчини, особливо, якщо партнер приховує це. Будь-яка брехня завжди знайде місце, що б вийти на поверхню. До того ж в самий невідповідний момент. Але плюс в тому, що якщо є бажання бути разом, то з'явиться і енергія, щоби прийняти людину і оточити своєю турботою. Не намагайтеся її змінити, просто будьте з нею чесною.
    Дуже важливо у відносинах те, хто готує і хто частіше бере на себе обов'язки кухаря. Якщо частіше готувати страви з рослинних продуктів і проявляти ініціативу в пошуках чудових рецептів, щоб захопити партнера візуально і за смаковими відчуттями, показати всі ньюанси і простоту приготування, а також користь овочів, фруктів, горіхів, бобових, злаків і клітковини, то ваша половинка розтане з часом. Якщо дійсно вам судилося бути разом і дбати все життя один про одного, то вона прийме вашу позицію.
    До того ж існує багато способів, як гармонійно залагоджувати будь-які конфлікти на цьому грунті. Наприклад, влаштувати один день без м'яса на тиждень і поступово підвищувати кількість днів. Ще спосіб - зробити улюблену страву партнера з продуктів рослинної кухні. В наших реаліях це все можливо. Головне - не замовчувати будь-які питання і обговорювати їх, і  піклуватися один про одного, бути чесними, і любити щиро.
 
А в цілому, на грунті незгоди, якого роду конфлікти можуть виникати?
 
    Поширена помилка в будь-якій справі - це нав'язування своєї позиції іншій людині. Головне - приймати людину і її внутрішній світ як цілісне, і не намагатися внести інформацію в її внутрішній простір. Поважайте свого партнера. Все, що людина переживає на своєму власному досвіді і доходить до цього самостійно - це самий якісний і корисний досвід. Якщо поважати почуття партнера і піклуватися про його внутрішній світ, то конфлікти будуть проходити непомітно. Конфлікти потрібні, їх боятися не варто. Просто з них необхідно виходити гідно і з мінімальним втратою для обох та робити правильні висновки. Це уроки, які нам даються, щоб отримувати досвід.

Всі вегетаріанці конфліктують з невегетаріанцями або тільки ті, хто відмовився від їжі тваринного походження з етичних причин?

Як психотерапевт, я розумію що конфлікт - це зіштовхування двох позицій часто протилежних, і результат конфлікту залежить від тактики поведінки партнерів. У конфлікті хтось тікає від конфлікту, хтось впадає в антагонізм, хтось ігнорує або швидко приймає позицію співрозмовника. Головне - вирішити для себе, що для вас важливіше: партнер чи звичка, яку легко можна змінити.
У мене був досвід, як затятого опору, так і повного прийняття позиції своєї половинки.
Я помітив з досвіду, що часто самі палкі конфлікти виникають у неофітів - тобто людей, які тільки ступили на шлях становлення, і в своєму виборі вони радикальні і впевнені на 100%, намагаються нав'язати свою позицію. Це і є найбільш розповсюджена помилка. Я і сам грішив подібним. Страждання близьких не варте цього. Нам жити і товаришувати з нашими знайомими, рідними; не слід доводити до відома кожного, що «Ти помиляєшся, продовжуючи харчуватися тваринною їжею». Варто просто показувати на своєму індивідуальному прикладі, що твій вибір корисний, здоровий і ефективний для здоров'я, екології планети і життя тварин.

Існують якісь тренінги або вправи, які допоможуть парі більше зрозуміти один одного? Якісь методи, які можуть застосовувати люди повсякденно?

Читати книги, статті разом, перевіряти інформацію разом, виникло питання - виділіть час і перевірте дані. Аналізуйте, сперечайтеся не один з одним, а з позицією і з інформацією, знаходите першоджерела і офіційні дані з перевірених джерел, які відстоюють позицію усвідомлену, а не намагаються захистити позицію бізнесу або просто маркетинговий хід чергового зацікавленої особи у великому ланцюжку продажу тієї чи іншої продукції .

А якщо все ж зав'язалася суперечка - як запобігти розвитку конфлікту?

Обрати варіант який підходить найбільше: Компроміс, Поступитися, Піти від конфлікту, Боротися.
Я часто намагаюся у всіх питаннях йти на компроміс, а ще краще - консенсус - коли всі згодні. Але тут треба витратити час, щоб знайти більш вигідну позицію для обох.
У непринципових питаннях можна і поступитися.)
Знаходити спільне рішення, безумовно, більш конструктивно для відносин.
 
 Які б поради ти дав подружжю, в якій люди настільки полярно дивляться на деякі питання?
  
Зрозуміти, що вони все-таки команда, і мета у них одна - створювати і розвиватися разом. Якщо вони цього все-таки хочуть, нехай приймають один одного такими, якими вони є, а не придумують ілюзії і образи, якими ми хочемо бачити партнера. І ще раз піклуватися і цінувати один одного!)

Комментариев нет:

Отправить комментарий