пятница, 10 января 2020 г.

9 речей, які кожний повинен знати про вирощення риби

Якщо ви їсте морепродукти за умови, що не зловили рибу самостійно, досить високі шанси, що вона штучно вирощена на рибгоспі.
Аквакультура на стероїдах  зростає швидше, ніж будь-який інший сегмент тваринництва і тепер становить половину рибного промислу.

Комерційне рибальство продовжує позбавляти світові океани життя: лишилося менше однієї третини рибних запасів в океані, та й вони зникнуть до середини століття. Рибальство розглядається як спосіб задоволення зростаючого попиту в світі. Але чи справді це найкраще вирішення продовольчих потреб Землі? Чи можуть морські ферми надійно задовільняти потреби в морепродуктах мільярдів людей по всьому світу?

У цій статті розглядається проблема вирощування риби та його наслідки для риби, людей та інших тварин. Не важливо, чи вживаєте ви морепродукти, чи ні, ви повинні знати ці дев'ять ключових фактів про вирощуваня риб.


1 . Вирощені риби мають сумнівну поживну цінність.

Ось сумний парадокс для здоров'я для тих , хто їсть рибу : харчова перевага риби значно зменшилася, коли її почали промислово вирощувати. Взяти до прикладу омега- 3 жирних кислот (рослинний ресурс - це насіння льону) : дикі риби отримують свої омега- 3 від підводних рослин. В розпліднику рибу, однак, часто годують кукурудзою , соєю , або іншими кормами, які містять мало або взагалі не містять омега- 3. Це неприродньо; високо кукурудзяна дієта також означає , що вирощувані риби накопичують нездорові рівні неправильних жирних кислот. Крім того, до харчів вирощеної риби регулярно додають антибіотики, які викликають у людей стійкість до антибіотиків, які вони можуть приймати під час лікування.

2 . Рибна промисловість порушує баланс в океані .

Хоча деякі вирощувані риби можуть жити на раціоні кукурудзи або сої, інші повинні їсти рибу - і у великій кількості. Тунець і лосось, наприклад , потребують до 2,5 кг риби на кожну 0,5 кг ваги тіла. "Ми піймали найбільшу рибу і тепер ми збираємося виловити всю її їжу" , говорить некомерційна організація по захисту і збереженню світового океану - "Oceana", яка звинувачує ненаситний голод рибгоспів та рибацького промислу у зниження популяції китів, дельфінів, тюленів, морських левів, тунцю, морських окунів, лососю, альбатросів, пінгвінів та інших видів .

3 . Риба відчуває біль і стрес.

Останні дослідження переконливо показують, що риби відчувають біль і стрес. В одному дослідженні, рибі вводили бджолину отруту і спостерігали за її поведінкою, пов'язану з відчуттям болю і, в порівнянні з контрольними групами, риби під впливом отрути скоротили дистанцію і діяльність в басейні, чекали в три рази більше часу, щоб поїсти, і мали більш прискорене дихання. Вирощувані риби зазнають пострійного стресу протягом усього їхнього життя і, як правило, їх вбивають в повільний, хворобливий спосіб голоду або задухи.

4 . Вирощена риба - перененосить хвороби і паразити, заражуючи дикі популяції риби.


Риба на фермах вирощуються у небачуваній тісноті. Наприклад, 30 форелей змушені ціле життя жити в просторі розміром з вану. Неприродні умови породжують появу різноманітних хвороб та паразитів, які часто потрапляють з відходами ферм до світового океану і заражують дикі популяції риб. В Канаді, на узбережжі Тихого океану, інвазії від морських вошей стали причиною масової загибелі горбуші, що знищило 80 % доходів від промислу риболовлі місцевого населення. Це не лише промисловий збиток, але й втрата їжі орлів, ведмедів, касаток та інших хижаків, які живляться горбушею. І все це через морських вошей, які потрапили з рибгоспів до океану.

5 . Рибгоспи забруднюють екосистему токсинами.
Щоб позбавити рибу від паразитів, їй дають висококонцентровані антибіотики та додають токсини у середовище, де вирощюється риба. Все це, потрапляючи у воду, забруднює її. Такі токсини пошкоджують місцеві екосистеми. Одне дослідження показало, що препарат, який використовується для боротьби з морськими вошами вбиває безліч морських безхребетних, поширюється на територію в пів милі і зберігається у воді протягом декількох годин.

6 . Вирощені риби живуть у власних фекаліях .

Це вірно стосовно рибного корму теж. Оброблені рибні відходи опадають в осад на дні в достатніх кількостях, щоб придушити і вбити морське життя в безпосередній близькості і на деяку відстань за її межами. Фекалії також сприяють росту водоростей, що знижує вміст кисню у воді та унеможливлює підтримку життя в секторі. Коли ізраїльський уряд дізнався , що зростання водоростей обумовлене двома рибними фермами в Червоному морі, що негативно впливало на навколишні коралові рифи, їх рішенням було закрити їх .

7 . Вирощена риба завжди намагається втекти з неприємних їй умов - і хто може звинуватити її?

Тільки в регіоні Північної Атлантики, до двох мільйонів втікачів лосося вибираються на волю щороку. Результатом є те, що принаймні 20 % від нібито дикого лосося, зловленого в Північній Атлантиці, мають походження з розплідників. Поєднання дикої та вирощеної риби ставить під загрозу генофонд, шкодячи дикій популяції. Ембріональні гібриди лосося, наприклад, набагато менш життєздатні, ніж їх дикі побратими, і дорослий гібрид лосося зазвичай вмирає раніше, ніж їх дикий родич. Цей тиск на популяцію дикої риби в свою чергу тисне на хижаків, які харчуються рибою, як, наприклад, ведмеді та косатки .

8 . Див: Парадокс Джевонса.

Економічна теорія свідчить, що у випадку зростання ефективності методів виробництва, попит на ресурси насправді збільшується - а не зменшується, як би слід було очікувати. Відповідно, якщо аквакультура робить виробництво риби більш ефективним і риба стає більш широкодоступною і дешевшою, попит збільшується. Це спонукає риболовів виловлювати більше, що шкодить диким популяціям . Таким чином, будівництво нових рибних промислів, що спеціалізуються на лососі, з 1987 по 1999 рік,  сприяло більш низьким цінам і більш широкій доступності лосося - світовий попит на лосося збільшився більш ніж у чотири рази протягом цього періоду. Кінцевим результатом стало: рибальство збільшує тиск на вже виснажені популяції диких риб по всьому світу.

9. Рибальство є економічно і екологічно збитковим.

Одне дослідження показало, що аквакультура в прибережних водах Швеції  є не тільки екологічно, а й економічно нестійким видом діяльності.  В інший доповіді робиться висновок, що рибальство в китайському озері представляє собою економічно нераціональний вибір з точки зору всього суспільства, порівнюючи збитки для еко системи і економічні вигоди  . Простіше кажучи , аквакультура призводить до важої екологічної шкоди і це витрачені суспільством гроші. У США , рибальство несе приховані витрати приблизно 700 мільйонів доларів щороку - або половину річного обсягу виробництва риби.

Що тепер ?

Через великий перелік хвороб, паразитів, хімічних речовин, відходів і страждання, спричинює шкоду  екосистемі та економічним обставинам, рибальство зменшує дикі популяції риби, відтак стабільні рибні ферми потрібні лише в ролі музея риби. І, до речі "здоровою" є риба,  неважливо, чи вона дика, чи вирощена в належних умовах і харчувалась природною незабрудненою їжею, лише в порівнянні з червоним м'ясом за критерієм високого вмісту жирів. Дика риба не містить великої поживної вартості, тобто лосось має так само багато холестерину, як і яловичий фарш, і практично вся дика риба містить високотоксичну ртуть.

Ось рішення дилеми вирощуваних риб:
 Голосувати вашим гаманцем і їсти менше морепродуктів або відмовитися від них повністю . Отримайте ваші омега- 3 з льону , конопель , сої , або волоських горіхів - і все це без холестерину або ртуті. І, може бути, що скоро все прийде до того, як Джордж Буш висловив сподівання в момент незапланованого жарту, "людина і риба зможуть мирно співіснувати " 

Комментариев нет:

Отправить комментарий