пятница, 3 апреля 2020 г.

Перебіг і симптоми

розрізняють:

повний аборт - вигнання з матки недоносків або загибель всіх плодів;
неповний аборт - вигнання або смерть частини плодів.
Повний прихований аборт - переривання вагітності без явних симптомів з розсмоктуванням плодів; його встановлюють при повторному дослідженні на вагітність або по прояву статевих циклів через 1-2 міс після запліднення. Аборт з вигнанням недоноска у великих тварин відбувається за 1-4 тижні, а у дрібних - за 1-2 тижні до нормальних пологів. Іноді при вигнанні плода виявляються ознаки передвісників пологів. При відсутності смоктального рефлексу зберегти недоноска зазвичай не вдається.

Аборт з вигнанням мертвого незміненого плода зазвичай відбувається протягом 3 діб після впливу причини аборту При відсутності інфікування і слабкою реактивності матки плід виганяється через 2-3 тижні.

Ознаки смерті плода:

відсутність рухів плода, що знаходиться в матці;
у сухостійних і непродуктивних тварин збільшується молочна залоза і з'являється молозиво.
Аборт з муміфікацією плода відбувається за відсутності в матці гноєтворних і гнильних бактерій. Плід в матці прощупується у вигляді твердого тіла. Він може зберігатися в матці кілька років. У таких випадках у самок спостерігають анафродизії.

Аборт з мацерацією плода буває частіше у свиней і корів. У матці знаходять кашкоподібного масу з окремими сегментами кісток плода, іноді тільки кістки.

Аборт з гнильним розкладанням плода нерідко закінчується смертю матері від акушерського сепсису.

Комментариев нет:

Отправить комментарий