пятница, 3 апреля 2020 г.

Етіологія

Аборт може виникати внаслідок впливу специфічних факторів на плід, плодові оболонки або на матку (ідіопатичний аборт), внаслідок захворювання матері або ненормальних умов її існування (симптоматичний аборт).

Ідіопатичні незаразні абрти виникають при біологічній неповноцінності гамет (яйцеклітини і спермія) самки або виробника, порушення обміну речовин. Біологічна неповноцінність статевих клітин і порушення обміну речовин між плодом і матір'ю можуть бути причиною аномалій, каліцтв і загибелі зародка. Ідіопатичні незаразні аборти виникають також внаслідок патологічних змін плаценти і плодових оболонок (запалення, водянка плодових оболонок, інфаркт плаценти та ін.).

Ідіопатичні інфекційні та інвазійні аборти - наслідок хвороби матері на бруцельоз, паратиф (сальмонельоз), вібріозів і трихомоноз.

Симптоматичні аборти інфекційні, інвазивні спостерігаються при інфекційній анемії коней, сибірці, контагіозної плевропневмонії коней, сапу, чуми рогатої худоби, су-ауру і інших хворобах, що порушують функцію статевих органів матері.

Причинами незаразних симптоматичних абортів можуть бути гострі і хронічні хвороби статевого апарату (ендометрити, переродження слизової або м'язової оболонок матки, хвороби яєчників), шлунково-кишкового тракту, серця, легенів і ін. Органів, інгаляційний і внутрішньовенний наркоз, великі дози проносних, потогінних і інших сильнодіючих засобів. Аліментарні аборти виникають при кількісної, і якісної неповноцінності раціонів.

Травматичні аборти виникають при травмах матки або внаслідок рефлекторного її скорочення після нанесення травм, при перегонах вагітних тварин, порушенні техніки ректального дослідження на вагітність. Зазвичай травматичні аборти відбуваються в останній третині вагітності і не супроводжуються специфічними симптомами. Іноді виявляють синці під шкірою плода, крововиливи в судинній оболонці і домішки крові в плодових водах. Плід виганяється через 4-12 годин, рідше на 2-3 добу після травми.

Звичні аборти - переривання вагітності, що повторюється приблизно в один і той же термін, частіше в другій половині вагітності. Причини: рубці і інші переродження ендометрію і міометрію, які порушують розвиток плоду.

Штучний аборт - переривання вагітності, що проводиться фахівцем ветеринарної медицини з економічною метою або як лікувальний прийом. Застосовується у вагітних тварин, які не досягли зрілості тіла (передчасно запліднених); при патологічних процесах, що загрожують життю матері (вузький таз, водянка плодових оболонок, остеодистрофія і інші хвороби). У дрібних тварин зазвичай виробляють кесарів розтин.

Комментариев нет:

Отправить комментарий